W czym tkwi sekret popularności kostek Behaton?

2020-10-01 talbud-a.pl

Behaton to kostka brukowa, która ze względu na swoje właściwości przeznaczona jest przede wszystkim do zastosowania przemysłowego. Wyróżnia się charakterystycznym kształtem — jest rozszerzona z obu stron.

Taki kształt wpływa nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim większą trwałość nawierzchni, gdyż poszczególne elementy zazębiają się między sobą, co zwiększa sztywność i wytrzymałość całości. Chcesz wiedzieć więcej na temat kostek Behaton? Przeczytaj dalszą część naszego wpisu.

Nietypowy kształt, rozmaite grubości

Jak już zostało wspomniane, w przypadku kostek Behaton uwagę zwraca przede wszystkim ich kształt. Rozszerzenie z obu stron ma swoje zastosowanie praktyczne. Doskonale sprawdza się w przypadku nawierzchni jezdnych, gdzie panują ciężkie warunki, w tym przede wszystkim duże obciążenia. 

Kostka brukowa Behaton występuje w kilku grubościach. W naszej ofercie znajdziesz grubości 6 cm (z fazą i bez fazy), 8 cm (z fazą i bez fazy) i 10 cm (z fazą). Dostępne są też różne wersje kolorystyczne kostki, w tym szary, czarny i czerwony. Dzięki temu można z niej układać małe zespołu drogowe, a różnymi kolorami wytyczać pasy jezdni czy stanowiska parkingowe.

Warto też dodać, że ten rodzaj kostki pozwala na układanie w sposób mechaniczny. Gdy mamy do czynienia z dużą powierzchnią, jest to szansa na znaczne skrócenie czasu pracy.

Zastosowanie kostki Behaton

Behaton to kostka, która zdobyła sobie popularność przede wszystkim jako materiał do tworzenia solidnych, trwałych i wytrzymałych nawierzchni przemysłowych. Będzie świetnym rozwiązaniem w przypadku dużych placów przemysłowych, podjazdów, a także parkingów. Polecana jest także do układania chodników oraz dużych powierzchni magazynowych. Jest to kostka, którą powszechnie stosuje się wszędzie tam, gdzie nawierzchnie narażone są na duże obciążenia i intensywne użytkowanie.