Taras z kostki – oryginalne pomysły dla Twojej posesji

2020-01-22 talbud-a.pl

Zastanawiasz się, w jaki sposób wykończyć taras? Tarasy wykończone kostką lub płytką betonową to interesujące rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Jaką kostkę lub płytkę można wykorzystać do wykończenia tarasu i dlaczego warto? Zachęcamy do przeczytania wpisu.

Kostka, choć kojarzy się bardziej z budową ścieżek ogrodowych czy podjazdów samochodowych, doskonale sprawdza się jako nawierzchnia na taras. Dostępne na rynku kostki mają różną wielkość, kształt, kolory i strukturę, co umożliwia dowolną aranżację także powierzchni tarasowej. Szeroki wybór wzorów kostki umożliwia bezproblemowe dopasowanie jej do pozostałych elementów tarasu, bez względu na to, czy mamy taras utrzymany w nowoczesnym, czy w klasycznym stylu. Dzięki nowoczesnej kostce możemy uzyskać harmonijną, doskonale komponującą się z sobą przestrzeń. Podobnie ma się sprawa z płytkami betonowymi. Na rynku można znaleźć ogromną gamę płyt w różnym kształcie, wielkości, kolorze i strukturze.

Przykłady zastosowania kostki i/lub płytki na tarasie

Doskonałym przykładem idealnego wykończenia tarasu jest System Płyt Tarasowych Talbud-A. Płyta Tarasowa to system aż 13 płyt w kształcie prostokąta różniących się między sobą długością i szerokością. Dzięki zróżnicowanym wielkościom poszczególnych płyt nawierzchnia wykonana z Płyty Tarasowej tworzy harmonijną całość. Proste, liniowe rozwiązania z wykorzystaniem niefazowanych płyt o lekko nieregularnych krawędziach i gładkiej powierzchni licowej sprawdzą się w każdej stylistyce.

Kiedy zależy nam na regularnym ułożeniu tarasu, dobrym wyborem będzie system Quadro, w skład którego wchodzą trzy formaty kostek (jednej kostki w kształcie prostokąta i dwóch kostek w kształcie kwadratu). Kwadraty i prostokąty są bardzo popularne, a przygotowany przez Talbud-A system daje bardzo duże możliwości aranżacji powierzchni.

Jeśli chcemy, by nasz tras był wyjątkowy i niepowtarzalny, możemy użyć kostki Nostalit o mocno zaokrąglonych narożach i krawędziach oraz gładkiej powierzchni licowej.

Bardzo ciekawy efekt ułożonej mozaiki daje system Sasso. Jest to system płytek w kształcie nieregularnego sześcioboku wraz z dwiema płytkami brzegowymi. Na powierzchni odwzorowana jest tekstura pękającej skały. Zastosowanie imitacji popękanego kamienia jest doskonałym pomysłem na wykończenie tarasu, który z pewnością nie będzie nudny.

Dlaczego warto wykorzystać kostkę i/lub płytkę do wykończenia tarasu?

Kostka, a także płytka idealnie wpisuje się w aktualne trendy architektoniczne dotyczące nowoczesnego wyglądu nawierzchni wokół domu. Trwałość, wytrzymałość, odporność na wysokie i niskie temperatury, a także na uszkodzenia mechaniczne to największe zalety wyrobów betonowych. Ułożenie kostki czy płytki jest stosunkowo proste, a czyszczenie i konserwacja nie sprawiają problemów. Za wykorzystaniem kostki czy płytki do wykończenia tarasu przemawia również przystępna, niewygórowana cena.