Nietypowe kostki brukowe. Przykłady rozwiązań

2021-02-15 talbud-a.pl

Stworzenie posesji spójnej pod względem estetycznym wymaga dbałości o wiele elementów. Nawet drobne detale mogą zadecydować o tym, czy kompozycja będzie nowoczesna i elegancka, czy ciężka i przestarzała. Nie oznacza to jednak, że musimy trzymać się utartych schematów.

 

Wręcz przeciwnie! Wybierając kostkę brukową, możemy skorzystać z nietypowych propozycji, które odmienią przestrzeń wokół nas. Jak stworzyć nieoczywistą, a przy tym modną aranżację? Na jakie rozwiązania warto zwrócić szczególną uwagę? Na te i inne pytania odpowiada nasz artykuł.  

Łączenie nietypowych propozycji

Starannie dobrana i dobrze ułożona kostka brukowa może stać się główną ozdobą całej naszej posesji. Aby tak było, warto odłożyć na bok nudne, stosowane w większości polskich domów rozwiązania, które nie niosą ze sobą świeżości. Zamiast tego warto wybrać harmonijne, ale nieoczywiste i ciekawe propozycje. Oczywiście ostateczny projekt powinniśmy skonsultować ze specjalistą, który weźmie pod uwagę zarówno uwarunkowania techniczne, jak i względy estetyczne.

Jedną z najważniejszych cech, na które należy zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru, jest kształt, rozmiar i faktura kostki. Nasza kompozycja powinna być elegancka i „zamknięta”, co oznacza, że efekt końcowy musi być spójny i pasujący do całości. Możemy jednak osiągnąć ten cel, korzystając z nowoczesnych rozwiązań. Jedną z modnych opcji jest łączenie ze sobą elementów o odmiennych rozmiarach. Taka technika pozwala zachować tzw. oś ciągu komunikacyjnego, co wywołuje wrażenie harmonii i uporządkowania. 

Kolory dla odważnych

Innym ważnym parametrem jest kolor kostki, który może sprawić, że cała kompozycja będzie miała nowoczesny i oryginalny charakter. Odcień poszczególnych elementów powinien być dopasowany zarówno do stylistyki domu, jak i całego otoczenia. Warto wypróbować kontrasty i dynamiczne przejścia, które podkreślają naszą oryginalność i sprawiają, że nasza posesja przykuwa uwagę w pozytywny sposób. 

Wiele osób doceniło także kostki melanżowe, które sprawiają, że podjazdy i ścieżki nie są jedynie tłem, ale integralną, dobrze widoczną częścią kompozycji. Propozycje te wyróżniają się nierównomiernym rozmieszczeniem barwnika w masie, dzięki czemu gotowy wzór samoistnie mieni się różnymi barwami.  

Polecane propozycje

Jeśli zależy Ci na stworzeniu eleganckiej, ale jednocześnie nietypowej kompozycji, skorzystaj z naszej oferty. Tworzone przez nas produkty wyróżniają się wysoką jakością, i doskonałą, modną stylistyką.

Na szczególną uwagę zasługuje Picolo, czyli system pięciu kostek o trapezowym kształcie do złudzenia przypominający naturalny granit. Taka stylistyka pozwala na stworzenie pięknych, ale też zaskakujących połączeń, które świetnie sprawdzą się w Twoim domu. Małe niefazowane kostki o nieregularnych krawędziach i gładkiej powierzchni licowej zachęcają do tworzenia skomplikowanych wzorów zdobniczych takich jak koła, łuki, pierścienie, rozety, czy fale – słowem kształty, które pozostawiają pole dla naszej wyobraźni. Jednak to nie wszystko. Z ich pomocą można stworzyć także klasyczne linie i regularne formy geometryczne.

Inna propozycja to system Sasso złożony z kostek ozdobnych w kształcie nieregularnego sześcioboku wraz z dwiema kostkami brzegowymi. Produkt ma ciekawą i niespotykaną teksturę łamanej skały, dzięki czemu stanowi piękną imitację kamienia naturalnego. To rozwiązanie doskonałe dla każdego, kto ceni elegancję, a przy tym nie boi się fantazyjnego designu. Na uwagę zasługuje fakt, że każda kostka posiada wyraźnie zaznaczoną przypadkową linię podziału, która wraz z szerokimi spoinami tworzy kompozycję do złudzenia przypominającą nawierzchnię misternie ułożonej mozaiki.

Trzecia propozycja to produkt Quadro, czyli system trzech kostek w kształcie kwadratów i prostokąta. To nieoczywiste nawiązanie do modnego wzoru prostych figur geometrycznych, które wprowadzają do kompozycji nową jakość i harmonię. Trzy formaty starannie zaprojektowanych kostek dają bardzo bogatą gamę ułożeń regularnych.