Najpopularniejsze formaty kostek brukowych

2021-08-25 talbud-a.pl

Jedną z najpopularniejszych metod utwardzenia przydomowych powierzchni jest wyłożenie ich kostką brukową. Znajduje ona zastosowanie nie tylko na prywatnych posesjach, lecz także w przestrzeniach publicznych – wykonywane są z niej chodniki, parkingi, podjazdy dla samochodów oraz schody. Wyróżnić możemy wiele formatów kostki brukowej, które różnią się od siebie przede wszystkim wielkością, kształtem czy kolorem. Poznaj najpopularniejsze formaty kostki brukowej.

Tradycyjna nawierzchnia z kostką Nosalit

Kostka Nostalit to propozycja dla miłośników praktycznych, a jednocześnie estetycznych rozwiązań. Pozwala na stworzenie nawierzchni w staromiejskim, tradycyjnym stylu. Wyróżnia się zaokrąglonymi krawędziami, gładką powierzchnią licową i wąskimi spoinami. Chętnie wybierana jest do wykończenia terenów wokół domu, wykonania podjazdu, ogrodowych ścieżek czy przydomowych chodników.

Nostalit to system trzech kostek podstawowych w formacie kwadratu i dwóch prostokątów. W naszej ofercie dostępnych jest aż pięć wersji kolorystycznych. Wszystko to sprawia, że wybierając tę kostkę brukową, masz niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Warto też wspomnieć o właściwościach użytkowych tego produktu, takich jak odporność na ścieranie czy różne warunki atmosferyczne.

Kostka dla miłośników ponadczasowej elegancji

Moda na proste, lecz eleganckie formaty kostek brukowych nigdy nie przeminie. Dlatego właśnie nasze systemy Akropol oraz Piccolo cieszą się tak dużym zainteresowaniem. W czym tkwi tajemnica ich popularności?

Kostka brukowa Akropol wyróżnia się prostym kształtem, niefazowymi krawędziami, precyzyjnie dopracowanym obrysem i delikatnie pofalowaną powierzchnią licową. Pozwala na stworzenie klasycznej, minimalistycznej nawierzchni, które dopełni aranżację Twojej posesji. Jest to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się zarówno na niewielkich powierzchniach, jak i dużych placach. Ten system składa się z siedmiu kostek o różnych kształtach i wielkościach. Kostki dostępne są w dwóch grubościach (6 cm i 8 cm), dzięki czemu można stworzyć nawierzchnię o oczekiwanych właściwościach.

Piccolo to rozwiązanie trafiające w gusta miłośników niebanalnej elegancki. Jest to kostka brukowa, która może być użyta do tworzenia różnych aranżacji – kół, pierścieni, fal, rozet, skomplikowanych wzorów czy regularnych form geometrycznych. System składa się z pięciu, niefazowanych kostek w kształcie trapezów, z nieregularnymi krawędziami, o gładkiej powierzchni licowej.

Oba systemy kostek brukowych sprawdzą się zarówno na prywatnych posesjach, jak i w miejscach użyteczności publicznej.

Oryginalna kostka Behaton

Jeśli zobaczysz nawierzchnię wykończoną elementami o charakterystycznym kształcie zakończonym obustronnym rozszerzeniem, możesz mieć pewność, że to kostka brukowa Behaton. Jest to bardzo popularny model wykorzystywany przede wszystkim w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Nadaje się do wykończenia powierzchni przemysłowych i użytku publicznego, np. chodników, parkingów, placów manewrowych itp. Sprawdzi się także na podjazdach czy na nachylonym terenie.

Kostka brukowa Behaton dostępna jest w naszej ofercie w kilku wariantach. Możesz wybierać spomiędzy różnych grubości i sposobów wykończenia (z fazą lub bez i mikrofazą). Zapewniamy trzy wersje kolorystyczne: szary, czerwony, czarny.

Geometryczne kształty, prosta forma, czyli kostka Quadro

Kostka brukowa Quadro o geometrycznych kształtach i ostrych krawędziach to doskonały przykład tego, że piękno tkwi w prostocie. Zaledwie trzy kostki – dwa kwadraty i jeden prostokąt – dają szeroki wachlarz możliwości w zakresie tworzenia użytkowych nawierzchni do różnych zastosowań. Kostki można użyć zarówno do wybrukowania podjazdu, jak i przydomowego chodnika, ogrodowej ścieżki czy tarasu.