Jakie wzory kostki brukowej są teraz na czasie?

2020-03-30 talbud-a.pl

Kostka brukowa to rozwiązanie ponadczasowe, które nigdy nie wychodzi z mody. Nic w tym dziwnego – jest niezwykle trwała i praktyczna. Biorąc pod uwagę ogromny wybór jej kolorów i kształtów, w ułożeniu ciekawej nawierzchni ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Jakie trendy będą panowały we wzorach kostki brukowej w 2020 roku?

Modny minimalizm

Minimalizm wciąż pozostaje w modzie. Właściciele domów o nowoczesnej kubaturze wciąż decydują się na kostkę mało ozdobną, najlepiej o prostych, geometrycznych kształtach. W tym roku w budownictwie modne są kolory ziemi, co przekłada się też na kostkę. Warto więc postawić na szarości, naturalne brązy i zgaszone pomarańcze. Dużym powodzeniem cieszą się też kostki i płyty imitujące beton, zwłaszcza w wersjach wielkoformatowych. Osoby, które nie przepadają za zbyt surowym stylem, często decydują się na urozmaicenie koloru kostki innym, lecz w podobnym odcieniu. Drugi odcień powinien być subtelną ozdobą – tworzyć jeden lub dwa pasy wzdłuż kostki.

Rozwiązania tradycyjne

Jednolita kostka wygląda zbyt surowo przy domach zbudowanych w stylu tradycyjnym czy dworkowym. W tym wypadku wskazane jest wręcz, by jednolita kostka brukowa została ożywiona kolorem lub niebanalnym wzornictwem. Na tego typu podwórkach dobrze prezentują się kostki w odcieniach ciepłych, najlepiej z kontrastującym wzorem. Pamiętajmy jednak, że wzór nie powinien przytłaczać reszty podwórka. Po pierwsze, szybko nam się znudzi, a po drugie może odwracać uwagę od samego domu i zieleni wokół. Decydując się na kostkę dekoracyjną, warto wybrać tę przypominającą kamień naturalny, lub w kształcie odbiegającym od idealnego czworoboku. Jeśli planujemy na swoim podwórku położyć kostkę z pięknym wzorem, warto najpierw na ten temat porozmawiać ze specjalistą, który zweryfikuje nasz pomysł, wskaże jego słabe i mocne strony oraz stwierdzi, czy wykonanie go jest w ogóle możliwe. Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące naszych produktów, zapraszamy do kontaktu!